>Ziraat bankası faizleri düşürdü 13 den 10 a indirdi

>

Ziraat bankasından acıklamaya göre  banka  tarımsal  krediklerdeki  baz faiz oranlarında indirime gitti . 2011 den itibaren  bütün  vadelerde  %13 den %10 a kadar indirdi .
Banka tarafından kullandırılan kredilere, Hazine tarafından uygulanan faiz desteği çerçevesinde 2010 yılında yüzde 0-yüzde 9,75 arasında değişen oranlarda faiz ödeyen çiftçiler, yeni yılda azami yüzde 0 ile yüzde 5 oranlarında faizlerle kredi kullanacak.
Bu düzenleme ile Hazine tarafından 2007 yılından beri yüzde 100 sübvansiyonu uygulanan tarımsal sulama kredileri ile yine 1 Ağustos 2010 tarihinden beri uygulanan hayvancılık kredileri faizsiz olarak kullandırılmaya devam edecek.
Diğer tüm kredilerde ise piyasa şartlarında olumsuz bir gelişme olmaması durumunda 2011 yılında azami yüzde 5 faiz oranı ile kredi kullandırılacak.

Ziraat Bankasından daha önce değişken faizli kredi kullanan ve borcu devam eden çiftçilerin borçlarına da açıklanan yeni faiz oranları uygulanacak.
2002 yılında 227 milyon lira olan Ziraat Bankası tarımsal kredi miktarı, 24 Aralık 2010 tarihi itibariyle 12,9 milyar lira oldu. Bankanın bugün itibariyle haftada ortalama 18 bin 279 çiftçiye 244 milyon liralık kredi kullandırım hacmine ulaştı.

Advertisements

About bankalarr

Harun Uysal
This entry was posted in Ziraat bankasından acıklamaya göre banka tarımsal krediklerdeki baz faiz oranlarında indirime gitti . 2011 den itibaren bütün vadelerde den a kadar indirdi .. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s